Nyheter från våra lag
Ingen träning den här veckan + datum för nästa sammandrag
P16 - 5 maj
Chans till match!
F13 - 5 maj
Flodala Cup
F13 - 1 maj
Inför Eriksbergs IF
P13 - 30 apr
Matcher i Maj
P14 - 30 apr
Inför GAIS
P13 - 28 apr
Späckad fotbollsvecka
F13 - 28 apr
Inför GAIS
P13 - 23 apr
MBK F11 spelade Kristinehamnscupen
F11 - 22 apr
07 tuffar på i nationella serien
P07 - 21 apr
Akuthantering och förebyggande av skada
3 maj, 13:40 6 kommentarer
Kanske finns det även intresserade föräldrar som vill lära sig detta?
Fredagsaction på Majvallen 3 maj
2 maj, 14:06 0 kommentarer
Fler nyheter
Kommande matcher
Ons 8/5
19:45 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
Tor 9/5
09:00 |
P13 1 Hulanplan 1 |
Tor 9/5
09:30 |
P14 Lag Blå Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Tor 9/5
09:30 |
P13 2 Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
10:00 |
P13 1 Hulanplan 2 |
Tor 9/5
10:30 |
Partille IF FK 2 Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
11:00 |
Lerums IS Lila 1 Hulanplan 2 |
Tor 9/5
12:00 |
P13 2 Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
12:30 |
Jonsereds IF 1 Hulanplan 2 |
Tor 9/5
13:15 |
F13 Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Senaste resultat
Tis 7/5
20:15 |
Mossens BK Guldheden Södra 11 Konstgräs |
4-2 |
Sön 5/5
12:00 |
IF Warta Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs |
16-2 |
Lör 4/5
17:00 |
F11 Majvallen 11 Konstgräs |
0-14 |
Fre 3/5
19:15 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
3-1 |
Fre 3/5
19:00 |
Stenkullen GoIK Stenkullens IP 1 Gräs |
2-1 |
Ons 1/5
12:30 |
P07 Vimmervi 2 Konstgräs |
2-0 |
Sön 28/4
16:45 |
P07 Heden 3 Konstgräs |
1-2 |
Sön 28/4
16:45 |
P11 Majvallen 12 Konstgräs |
5-5 |
Sön 28/4
15:00 |
Lidköpings FK Ågårdsvallen A |
2-2 |
Lör 27/4
13:30 |
Lerums IS Lila Rydsbergsplan 11 Konstgräs |
6-0 |
Kommande aktiviteter
Ons 8/5
10:00-11:00 |
Motionsfotboll Gåfotboll »
Träning
Masthuggets fotbollsplan |
Ons 8/5
15:30-17:00 |
P13 »
Träning ÄNDRAD TID OCH PLATS
Majvallen |
Ons 8/5
17:00-18:00 |
P17 »
Träning
Masthuggsplan |
Ons 8/5
18:00-19:15 |
P07 »
Kondition
Slottsskogen |
Ons 8/5
18:00-19:30 |
P12 »
Onsdagsträning P12 Majvallen
Majvallen |
Ons 8/5
18:15-19:30 |
P11 »
MBK P11 Träning Majvallen
Majvallen |
Ons 8/5
19:30-21:00 |
Motionsfotboll Dam »
Onsdagsträning
Masthuggsplan |
Ons 8/5
19:45-21:45 |
P07 »
Match mot Floda BoIF
Majvallen 1 Konstgräs |
Tor 9/5
08:30-15:30 |
P13 »
ICA Kvantum Cup
Hulanplan/Rydsbergsplan, Lerum |
Tor 9/5
09:00-09:30 |
P13 »
Match mot Utbynäs SK 1
Hulanplan 1 |
Tor 9/5
09:30-10:00 |
P13 »
Match mot Lerums IS Vit 2
Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
09:30-10:30 |
P14 »
Match mot Älvsborg FF Orange 1
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Tor 9/5
10:00-10:30 |
P13 »
Match mot Lerums IS Lila 2
Hulanplan 2 |
Tor 9/5
10:30-11:00 |
P13 »
Match mot Partille IF FK 2
Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
11:00-11:30 |
P13 »
Match mot Lerums IS Lila 1
Hulanplan 2 |
Tor 9/5
12:00-12:30 |
P13 »
Match mot Utbynäs SK 3
Rydsbergsplan 3 |
Tor 9/5
12:30-13:00 |
P13 »
Match mot Jonsereds IF 1
Hulanplan 2 |
Tor 9/5
13:15-15:15 |
F13 »
Match mot Jonsereds IF
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Tor 9/5
14:30-16:30 |
F12 »
Match mot Landvetter IF 2003 Svart
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Tor 9/5
14:30-15:00 |
P13 »
Match mot Gunnilse IS 3
Hulanplan 1 |