Nyheter från våra lag
Inför seriestarten
P13 - Idag, 11:30
Grattis på födelsedagen!
P13 - 16 apr
MBK-historia skrevs idag
P07 - 13 apr
Information angående uttagning till seriematch
P12 - 13 apr
Inför KBK
P13 - 12 apr
Seriepremiär och träningsläger
P07 - 12 apr
Laguppställning för lördagens matcher mot Lunden ÖBK
P12 - 11 apr
F11 och F12 städade stränder
F11 - 10 apr
P12, trupp till matchen på onsdag
P12 - 8 apr
Medlemsavgifter
F13 - 7 apr
P07
MBK-historia skrevs idag
13 apr, 15:28 1 kommentar
P13
Fler nyheter
Kommande matcher
Fre 19/4
17:45 |
P13 Röd Majvallen |
Fre 19/4
17:45 |
P13 Blå Majvallen |
Lör 20/4
09:30 |
P14 Lag Röd Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 20/4
10:45 |
P14 Lag Blå Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 20/4
12:00 |
Mossens BK P15 Röd Guldheden Södra - Lilla Plan |
Lör 20/4
12:00 |
Solängens BK Eklandavallen 12 |
Lör 20/4
13:00 |
Mossens BK P15 Grön Guldheden Södra - Lilla Plan |
Lör 20/4
14:00 |
Skärgårdens IK (SSIK)/ Donsö IS Donsövallen 12 |
Lör 20/4
15:00 |
P13 Karl Johans Torg Konstgräs |
Lör 20/4
16:15 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
Senaste resultat
Lör 13/4
17:30 |
P11 Majvallen 11 Konstgräs |
5-7 |
Lör 13/4
15:30 |
Sävedalens IF Blå Vallhamra 21 Konstgräs |
11-3 |
Lör 13/4
12:00 |
Örgryte IS Fotboll Hammarviken Arena |
0-1 |
Tor 11/4
20:15 |
Guldhedens IK Guldheden Södra 1 Konstgräs |
2-1 |
Fre 5/4
19:15 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
3-1 |
Sön 17/3
15:30 |
IF Karlstad Fotboll (P17) Solstadens konstgräsplan |
2-2 |
Lör 16/3
11:45 |
P11 Heden 22 Konstgräs |
0-8 |
Lör 16/3
11:00 |
Kode IF Kode IP 31 Konstgräs |
6-2 |
Lör 9/3
14:15 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
2-4 |
Lör 9/3
10:30 |
F11 Guldheden Södra 12 Konstgräs |
3-7 |
Kommande aktiviteter
Fre 19/4
14:00 |
F11 »
Cup Kristinehamn
Kristinehamn |
Fre 19/4
17:00-18:30 |
P14 »
Träning
Karl Johans Torg |
Fre 19/4
17:45-19:00 |
P13 »
Match mot IK Kongahälla Vit
Majvallen |
Fre 19/4
17:45-19:00 |
P13 »
Match mot IK Kongahälla Röd
Majvallen |
Fre 19/4
17:45-19:00 |
P07 »
Träning
Majvallen |
Lör 20/4
09:00-12:00 |
P17 »
Sammandrag lag röd och lag blå
Guldheden Södra |
Lör 20/4
09:20-11:40 |
P17 »
Sammandrag lag vit
Guldheden Södra |
Lör 20/4
09:30-10:30 |
P14 »
Match mot SSIK/Styrsö BK/Donsö I.S
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 20/4
10:00-12:00 |
P11 »
Städning Långgatorna (för lagkassan)
Masthuggstorget |
Lör 20/4
10:45-11:45 |
P14 »
Match mot SSIK/Donsö I.S/Styrsö BK
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 20/4
12:00-14:00 |
F12 »
Match mot Solängens BK
Eklandavallen 12 |
Lör 20/4
12:00-13:00 |
P15 »
Match mot Mossens BK P15 Röd
Guldheden Södra - Lilla Plan |
Lör 20/4
12:00-17:00 |
F16/17 »
Sammandrag F17/18
Guldheden Södra |
Lör 20/4
13:00-14:00 |
P15 »
Match mot Mossens BK P15 Grön
Guldheden Södra - Lilla Plan |
Lör 20/4
13:30-15:00 |
P14 »
Match mot Fässbergs IF
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 20/4
14:00-15:15 |
P12 »
Match mot Skärgårdens IK (SSIK)/ Donsö IS
Donsövallen 12 |
Lör 20/4
15:00-16:15 |
P13 »
Match mot Lindholmens BK
Karl Johans Torg Konstgräs |
Lör 20/4
16:15-18:15 |
P07 »
Match mot Donsö IS
Majvallen 1 Konstgräs |
Lör 20/4
17:00-19:00 |
P11 »
Match mot Kärra KIF Röd
Klarebergsvallen 21 Konstgräs |
Lör 20/4
17:30-19:30 |
F13 »
Match mot Lekstorps IF
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |