Nyheter från våra lag
Flodala Cup
F13 - 1 maj
Inför Eriksbergs IF
P13 - 30 apr
Matcher i Maj
P14 - 30 apr
Inför GAIS
P13 - 28 apr
Späckad fotbollsvecka
F13 - 28 apr
Inför GAIS
P13 - 23 apr
MBK F11 spelade Kristinehamnscupen
F11 - 22 apr
07 tuffar på i nationella serien
P07 - 21 apr
P12 - seriespelspremiär
P12 - 20 apr
Sammandrag utomhus
P17 - 20 apr
Akuthantering och förebyggande av skada
Igår, 13:40 0 kommentarer
En påminnelse om att Sofia Skenk kommer till oss på tisdag den 7 maj och visar och pratar om idrottsskador, både omhändertagandet och förebyggandet. Sofia är legitimerad fysioterapeut och specialiserad inom fysisk aktivitet och idrottsmedicin.
Gå in och anmäl dig så du inte missar denna viktiga utbildning!
Fredagsaction på Majvallen 3 maj
2 maj, 14:06 0 kommentarer
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 4/5
14:00 |
P13 Flodala IP Naturgräs Plan 4 |
Lör 4/5
15:00 |
Gerdskens BK Svart Flodala IP Naturgräs Plan 3 |
Lör 4/5
16:00 |
Floda BoIF Blå Flodala IP Naturgräs Plan 4 |
Lör 4/5
17:00 |
F11 Majvallen 11 Konstgräs |
Sön 5/5
12:00 |
IF Warta Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs |
Sön 5/5
13:30 |
Askims IK P2014 Blå Kobbegården Övre 22 |
Sön 5/5
14:45 |
Askims IK P2014 Grön Kobbegården Övre 22 |
Sön 5/5
15:00 |
Landvetter IF 2003 Röd Landvetter IP B-plan 22 |
Mån 6/5
17:30 |
P15 Lag Blå Masthuggsplan |
Mån 6/5
18:30 |
P15 Lag Röd Masthuggsplan |
Senaste resultat
Fre 3/5
19:15 |
P07 Majvallen 1 Konstgräs |
3-1 |
Fre 3/5
19:00 |
Stenkullen GoIK Stenkullens IP 1 Gräs |
2-1 |
Ons 1/5
12:30 |
P07 Vimmervi 2 Konstgräs |
2-0 |
Sön 28/4
16:45 |
P07 Heden 3 Konstgräs |
1-2 |
Sön 28/4
16:45 |
P11 Majvallen 12 Konstgräs |
5-5 |
Sön 28/4
15:00 |
Lidköpings FK Ågårdsvallen A |
2-2 |
Lör 27/4
13:30 |
Lerums IS Lila Rydsbergsplan 11 Konstgräs |
6-0 |
Fre 26/4
19:15 |
Azalea BK Majvallen 1 Konstgräs |
3-1 |
Mån 22/4
20:15 |
Askims IK Kobbegården Övre |
4-6 |
Mån 22/4
20:15 |
Young Boys Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
2-6 |
Kommande aktiviteter
Lör 4/5
12:00-13:30 |
P14 »
Match mot Askims IK
Karl Johans Torg Konstgräs 7M7 |
Lör 4/5
13:30-15:00 |
P15 »
Träning
Karl Johans Torg |
Lör 4/5
14:00-16:30 |
P13 »
Flodala Cup
Flodala IP |
Lör 4/5
14:00-14:30 |
P13 »
Match mot Finlandia Pallo AIF Röd
Flodala IP Naturgräs Plan 4 |
Lör 4/5
15:00-15:30 |
P13 »
Match mot Gerdskens BK Svart
Flodala IP Naturgräs Plan 3 |
Lör 4/5
16:00-16:30 |
P13 »
Match mot Floda BoIF Blå
Flodala IP Naturgräs Plan 4 |
Lör 4/5
17:00-19:00 |
F11 »
Match mot Näsets SK Vinröd
Majvallen 11 Konstgräs |
Sön 5/5
12:00-14:00 |
P11 »
Match mot IF Warta
Sälöfjordsvallen 21 K.Gräs |
Sön 5/5
13:00-17:00 |
P12 »
Flodala cup
Floda, Skallsjö Prästväg 12 |
Sön 5/5
13:30-14:30 |
P14 »
Match mot Askims IK P2014 Blå
Kobbegården Övre 22 |
Sön 5/5
13:30-18:00 |
P15 »
Cup på Apelsinplan/Sjöbaren 5e maj!
Apelsinplan/Fotbollsplan Sjöbaren i Frölunda |
Sön 5/5
14:45-15:45 |
P14 »
Match mot Askims IK P2014 Grön
Kobbegården Övre 22 |
Sön 5/5
15:00-17:00 |
F12 »
Match mot Landvetter IF 2003 Röd
Landvetter IP B-plan 22 |
Sön 5/5
15:00-16:00 |
F11 »
Match med F12
Landvetter |
Sön 5/5
16:00-17:00 |
F16/17 »
Träning
Masthuggsplan |
Sön 5/5
19:45-21:00 |
Motionsfotboll Dam »
Söndagsträning
Masthuggsplan |
Mån 6/5
15:30-17:00 |
P13 »
Träning
Majvallen |
Mån 6/5
17:00-18:15 |
P15 »
Träning
Masthuggsplan |
Mån 6/5
17:00-18:30 |
P14 »
Träning
Karl Johans Torg |
Mån 6/5
17:30-18:30 |
P15 »
Match mot Västra Frölunda IF Vit 2015
Masthuggsplan |